От:София
Стил:Punk Rock
Активен период:2008-2010
Столичната пънк банда КРИЗА е създадена в началото на 2008 г. Дебютират на сцена в началото на юли същата година. Правят и първите си записи - "Самурай", "Аз", "Макс и Мориц" и "Лека нощ". След това дейността на групата е замразена за известно време. Активирана е отново с подновен състав. Втория период е отбелязан със запис на ново парче - "Нещастник". През март 2010 г. е последният концерт на групата с динозаврите на българската пънк сцена НОВИ ЦВЕТЯ.

